NCN przyznało projekt ‘OPUS 18’ dla naszego pracownika

21.05.2020 - 14:27 aktualizacja 21.05.2020 - 14:28
Redakcja: mariamichniowska
Tagi: grant, NCN, OPUS

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki kolejnych edycji konkursów grantowych. Wśród laureatów 18 edycji konkursu OPUS znalazł się projekt dr. Damiana Guzka, prof. UŚ, pracownik Naszego Wydziału.

Finansowany przez NCN projekt „Autorytet papieski w przekształceniach komunikacji”, to interdyscyplinarnym studium z zakresu komunikacji społecznej i mediów oraz teologii. Grant będzie realizowany na Naszym Wydziale w latach 2020-2023. Jego budżet wynosi 320 845 PLN.

Kierownikiem projektu i zarazem wykonawcą badań z zakresu komunikacji społecznej, mediów oraz głębokiej mediatyzacji jest dr Damian Guzek, prof. UŚ z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej UŚ. Za komponent teologiczny projektu odpowiada ks. prof. dr hab. Jan Słomka z Instytutu Nauk Teologicznych UŚ.

Więcej na temat projektu można znaleźć w linku poniżej.

Zespół:

Dr Damian Guzek, prof. UŚ jest pracownikiem Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej oraz liderem zespołu badań and kartografią nowych mediów i przestrzenią cyfrową. Należy również do zespołu międzynarodowego projektu ‘The Illiberal Turn’ realizowanego w Loughborough University ze środków brytyjskiej agencji grantowej ESRC. Specjalizuje się w badaniu mediów i religii w przestrzeni cyfrowej oraz badaniach nad użytkowaniem mediów.

Ks. prof. dr hab. Jan Słomka jest zastępcą dyrektora Instytutu Nauk Teologicznych UŚ oraz liderem zespołu badań nad teologią papieża Franciszka. Wykłada również w WSD w Łodzi. Należy do uznanych specjalistów z zakresu badań nad wczesnym chrześcijaństwem oraz teologią patrystyczną. Specjalizuje się w zagadnieniach teologii egzystencjalnej oraz zwrotu w teologii po Franciszku.