Ogromnie miło nam poinformować o zawarciu porozumienia o współpracy pomiędzy Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a Szkołą Podstawową nr 5 im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Czeladzi.
Celem współpracy będzie wspólne podejmowanie działań na rzecz rozwoju edukacji, organizacja praktyk dla studentów, wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli poprzez szkolenia oraz tworzenie przestrzeni do realizacji ciekawych projektów i przedsięwzięć służących uczniom, nauczycielom i środowisku akademickiemu. Porozumienie stanowi ważny krok w budowaniu trwałych relacji pomiędzy szkołą a uczelnią wyższą, opartych na wymianie doświadczeń, wiedzy i dobrych praktyk.
W wydarzeniu wzięli udział: Zbigniew Szaleniec – Burmistrz Miasta Czeladź, Andrzej Mentel – z-ca burmistrza miasta ds. społecznych oraz Dorota Strączek – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Czeladzi.
Koordynatorami ze strony Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jest dr Marta Niemiec z Instytutu Pedagogiki oraz dr hab. Edyta Widawska, prof. UŚ – prodziekana ds. współpracy międzynarodowej i krajowej.
Wierzymy, że podpisane porozumienie zaowocuje wieloma inspirującymi inicjatywami i przyniesie wymierne korzyści społeczności szkolnej i akademickiej.

