Podpisanie Porozumienia o współpracy z Ośrodkiem Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych

08.07.2022 - 14:57 aktualizacja 08.07.2022 - 14:59
Redakcja: Admin

W radością informujemy, że 23 czerwca  2022 roku  zostało podpisane Porozumienie o współpracy pomiędzy naszym Wydziałem, Fundacją WPiA Facultas Iuridica oraz Ośrodkiem Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych. Porozumienie przewiduje współpracę w zakresie wspierania mediacji jako alternatywnego sposobu zakończenia sporu. Nasz Wydział jest otwarty na  przedsięwzięcia wspólne z korporacjami prawniczymi. W ramach współpracy będą organizowane wspólne konferencje, szkolenia oraz warsztaty dla Studentek i Studentów. Została również powołana  Śląska Rada Mediacji, której celem jest integracja środowiska mediatorów i podmiotów wspierających mediację w Województwie Śląskim. Od ponad dziesięciu lat funkcjonuje w ramach Wydziału Prawa i Administracji ośrodek Mediacji (Śląskie Centrum Arbitrażu i Mediacji), mamy nadzieję, że podpisane Porozumienie pozwoli na kolejne sukcesy.

Na dokumencie podpisy złożyli:

prof. dr hab. Czesław Martysz – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji,

prof. dr hab. Piotr Pinior – Wiceprezes Zarządu Fundacji Facultas Iuridica, Dyrektor Instytutu Nauk Prawnych,

radca prawny Katarzyna Jabłońska – Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych [OIRP],

dr hab. Andrzej Torbus prof. UŚ – Prezes Śląskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji,

dr Anna Bicz – dyrektor Śląskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji,

radca prawny Piotr Zarzecki – kierownik Ośrodka Mediacji przy OIRP,

radca prawny Małgorzata Kałuża – członkini Prezydium OIRP.