Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Prawa i Administracji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

ELSA

„Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland (The European Law Students’ Association) to niezależna, niepolityczna i niezarobkowa organizacja edukacyjna, zrzeszająca studentów prawa i młodych prawników z 44 krajów europejskich. W Polsce działa w 15 ośrodkach akademickich: Białystok, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Zielona Góra, Toruń, Warszawa i Wrocław.

ELSA Katowice zrzesza młodych, otwartych na świat ludzi, którzy na studiach poza nauką przeżyć chcą prawdziwą przygodę, poznać studentów z całej Polski, zwiedzić ciekawe miejsca i przede wszystkim zyskać przyjaciół oraz niezapomniane wspomnienia. Możliwość wymiany doświadczeń, umiejętności oraz integracja w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach pozwala nie tylko na poszerzenie własnych horyzontów, doskonalenie samego siebie, ale przede wszystkim daje niepohamowaną satysfakcję z poczucia efektywnie wykorzystanego czasu poza uczelnią.

Działalność organizacji, zarówno ta o zasięgu uczelnianym, jak i międzynarodowym, ma przede wszystkim charakter edukacyjno-naukowy. Jej fundamentem jest organizacja konferencji, seminariów i praktyk studenckich. Stowarzyszenie koncentruje swoje działania głównie wokół przedsięwzięć, mających na celu przybliżenie praktycznej strony zagadnień prawnych, skierowanych głównie do studentów prawa i administracji oraz młodych prawników. Międzynarodowy charakter organizacji umożliwia szeroką współpracę oraz poznawanie odmiennych środowisk, co wpływa na światopogląd młodego człowieka, dodaje mu pewności siebie, a także pozwala odnaleźć się w świecie zróżnicowanym pod względem kulturowym. Doświadczenie oraz praktyczne umiejętności zdobywane dzięki ELSA w połączeniu z programem studiów uniwersyteckich, mają niebagatelne znaczenie dla przyszłych pracodawców. ELSA pomaga połączyć wiedzę teoretyczną zdobywaną na studiach z bogatym programem praktyk studenckich zarówno o zasięgu lokalnym, krajowym, jak i europejskim. Dla młodych prawników szczególnie przydatna jest tu perspektywa kontaktu z odmiennymi systemami prawnymi, korporacjami, a także możliwość doskonalenia języków obcych.

Działalność w ELSA pozwala zrozumieć, dlaczego tak ważny jest sprawiedliwy świat, w którym szanuje się godność ludzką i różnorodność kulturową.

Jesteś osobą aktywną, przebojową? Gotową stawić czoło coraz to nowym wyzwaniom? Umiesz pracować w grupie? A co najważniejsze chcesz się dobrze bawić na studiach? ELSA Ci w tym pomoże! Przekonaj się sam! Wpadnij do 3.49 na Wydziale Prawa i Administracji UŚ lub odwiedź nasz fanpage www.facebook.com/ELSAKatowice. Zapraszamy również na stronę internetową ELSA Poland elsa.org.pl! „

return to top