Wyniki ewaluacji: dyscyplina nauki prawne z kategorią „A”

01.08.2022 - 11:40 aktualizacja 01.08.2022 - 11:40
Redakcja: administrator

Poznaliśmy oficjalne wyniki ewaluacji jakości działalności naukowej za lata 2017-2021. Z radością informujemy, że dyscyplina nauki prawne w Uniwersytecie Śląskim uzyskała ocenę „A”. Dzięki uzyskaniu tak wysokiej oceny Instytut Nauk Prawnych UŚ utrzymuje uprawnienia do nadawania stopni naukowych (doktora i doktora habilitowanego) oraz przeprowadzania nostryfikacji.

We właśnie zakończonej ewaluacji ocenę dyscyplin przeprowadzano w obrębie trzech kryteriów: poziomu naukowego (publikacje), efektów finansowych badań naukowych (przychody z usług i komercjalizacji oraz projekty naukowe), a także wpływu działalności naukowej na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki.

Dziękujemy wszystkim, których praca i zaangażowanie przyczyniły się do uzyskania tak wspaniałego wyniku!