Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Prawa i Administracji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Drużyna reprezentująca WPiA UŚ na I miejscu w konkursie Moot Court „Civilis”

28.04.2023 - 17:15 aktualizacja 28.04.2023 - 17:15
Redakcja: redaktorkam

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że drużyna „Agenci w cywilu” – reprezentująca Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – została laureatką pierwszego miejsca IV Ogólnopolskiego Moot Court z Prawa i Procedury Cywilnej “Civilis”.

Etap centralny konkursu odbył się 22 kwietnia 2023 r. w Warszawie w siedzibie Kancelarii Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp. k. W półfinale konkursu drużyna z Katowic pokonała drużynę reprezentującą Uniwersytet Warszawski, a w finale stoczyła zwycięskie starcie z drużyną z Uniwersytetu Jagiellońskiego, zajmując tym samym I miejsce w konkursie. „Agenci w cywilu” to: Ewa Konieczna (kapitan), Wiktoria Szweda, Kevin Malecha oraz Miłosz Wróbel. Podczas wszystkich etapów konkursu drużynę przygotowywali niezastąpieni trenerzy: dr Mateusz Żaba oraz mgr Michał Gębicki.

Ogólnopolski Moot Court z Prawa i Procedury Cywilnej “Civilis” to konkurs drużynowy, w którym uczestnicy mają szansę sprawdzić się w roli profesjonalnych pełnomocników procesowych, a także zweryfikować w praktyce umiejętności nabyte w trakcie studiów w zakresie pisania pism procesowych oraz oratorstwa. “Civilis” opiera się na symulacji rozprawy sądowej, podczas której drużyny złożone z 2-4 osób wcielają się w pełnomocników reprezentujących strony w postępowaniu cywilnym. Partnerem Głównym Konkursu organizowanego przez ELSA Poland była kancelaria Dentons, a Partnerem Merytorycznym Naczelna Rada Adwokacka.

Serdecznie gratulujemy!

Agenci w cywilu

return to top