Weekendowy kurs z naukowego pisania w języku angielskim pt. “Academic Writing Made Easy”

27.03.2024 - 10:36 aktualizacja 27.03.2024 - 10:36
Redakcja: izabelamaculewicz

Szanowni Państwo,

Fundacja Center for American Studies ma przyjemność zaprosić na weekendowy kurs z naukowego pisania w języku angielskim pt “Academic Writing Made Easy”.

Kurs poprowadzi światowej klasy interdyscyplinarny badacz, prof. James Hunt (absolwent Harvard University).

Tok kursu:

• Opanowanie sztuki pisania akademickiego w języku angielskim i wypracowanie własnego stylu,
  • Jak szybko i skutecznie pisać teksty naukowe, które sprawią, że osiągnięte zostaną wymarzone cele i dostanie się na prestiżowe konferencje,
  • Poznanie efektywnych metod pisania artykułów naukowych i rozdziałów w monografiach do topowych czasopism i wydawnictw,
  • Jakie są najczęstsze błędy w pracach naukowych oraz jak ich skutecznie unikać,
  • Zrozumienie angielskiej “akademickiej gramatyki”, w tym między innymi: przypadków, prawidłowego użycia przedimków, uzgadniania czasów, sposobów unikania strony biernej, zwrotów przysłówkowych i przymiotnikowych, struktur zdań w języku akademickim i wiele więcej.

Kurs daje szansę na przećwiczenie własnych umiejętności w praktyce!

Szkolenie skierowane jest do studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych.

Termin kursu: 26-27 kwietnia 2024 (start w piątek wieczorem i koniec w sobotę po południu) za pośrednictwem platformy Zoom.

Rejestracja potrwa się do 19 kwietnia 2024 (termin rejestracji early-bird). Liczba miejsc jest ograniczona!

Więcej informacji o zapisach: https://fb.me/e/1oj114GDQ