Konferencja Naukowa pt. „Dziedzictwo kultury a proces inwestycyjny” – Muzeum Śląskie w Katowicach

20.03.2024 - 09:15, aktualizacja 20.03.2024 - 09:15
Redakcja: izabelamaculewicz

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji Naukowej “Dziedzictwo kultury a proces inwestycyjny”, która odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2024 roku o godzinie 10.00 w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Wydarzenie będzie poświęcone kompleksowemu zrozumieniu wpływu zabytków nieruchomych na aspekty gospodarcze, społeczne oraz środowiskowe przez pryzmat nie tylko europejski czy krajowy, ale także regionalny, związany z dziedzictwem przemysłowym Górnego Śląska. Interdyscyplinarne założenia Konferencji stworzą doskonałą platformę integrującą środowisko naukowe, administracyjne i biznesowe.

Wśród gości Konferencji będą zarówno przedstawiciele administracji (patronat honorowy nad Konferencją objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego), jak i nauki oraz praktyki (przedstawiciele spółki Pałac Saski s.a. oraz Arche s.a.).

Szczegóły dotyczące programu konferencji dostępne są w poniższym pliku: Konferencja