Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Prawa i Administracji

Dzień dziecka na WPiA

07.06.2022 - 09:41, aktualizacja 07.06.2022 - 09:41
Redakcja: martarekosiewicz

Dzień Dziecka na WPiA. Z inicjatywy JM Rektora uniwersyteckie  dzieci – w ramach akcji „Poznaj miejsce pracy Rodzica” odwiedziły Uniwersytet, w tym siedzibę WPiA UŚ.

Zespół w składzie: adw. Magdalena Stryja, dr Magdalena Półtorak i dr Grzegorz Nancka przygotował  dla najmłodszych liczne atrakcje.

Były historyczne togi oraz współczesna  toga adwokacka. W scenografii wydziałowej sali rozpraw, dzieci siadały za stołem i uderzały młotkiem sędziowskim ile sił w rękach.

Wielkim powodzeniem cieszył się także mikrofon w auli wykładowej mieszczącej 320 studentów, mali wykładowcy wyrywali go sobie z rąk.

Zabytkowy wariograf oraz laboratorium kryminalistyczne wzbudziły jednocześnie respekt i zaciekawienie. Dzieci zapamiętały, że wariograf to urządzenie, które prawdę ci powie 🙂

Zwieńczeniem wycieczki była sesja zdjęciowa w todze z wielkim kodeksem w rękach oraz przemarsz  a’la Drużyna Pierścienia przez słynną wydziałową kładkę. Dzieci zostały obdarowane czekoladami, żelkami,  lizakami, smyczami UŚ  i breloczkami z USiołkiem.

Jak widać na pięknych zdjęciach autorstwa Tomasza Grząślewicza i Dzieci, i Dorośli bawili się doskonale.

Do zobaczenia za rok.

return to top