Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Nagroda specjalna dla dziekana WSNE dra hab. Krzysztofa Marka Bąka, prof. UŚ

08.06.2021 - 11:51 aktualizacja 08.06.2021 - 13:07
Redakcja: Krzysztof Kasprzyński

Z dumą informujemy, że na najstarszym i najbardziej prestiżowym przeglądzie artystycznego ekslibrisu – 27 Międzynarodowym Biennale Ekslibrisu Współczesnego w Malborku, nagrodę specjalną “Medal Pamiątkowy im. Janusza Mikołaja Szymańskiego — Opus Supra Caetera” otrzymał dr hab. Krzysztof Marek Bąk, prof. UŚ — dziekan WSNE oraz lider zespołu Pracowni Badań nad Ekslibrisem Współczesnym. To szczególne wyróżnienie, ponieważ doceniony został zarówno poziom artystyczny jak i podejmowana przez laureata refleksja teoretyczna nad współczesną sztuką księgoznaku. Jak napisano w uzasadnieniu nagrody: “Za zamiłowanie i próby zrozumienia czym ekslibris jest i czym może być”.

Uroczystość wręczenia nagród, odbyła się podczas wernisażu wystawy pokonkursowej, w Zamku w Malborku, 4 czerwca 2021

Serdecznie gratulujemy!