Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Rozmowy z Mistrzami” część I

21.09.2021 - 08:58 aktualizacja 21.09.2021 - 11:33
Redakcja: Krzysztof Kasprzyński

Rozmowy z Mistrzami to cykl wywiadów z wykładowcami Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, którzy mieli niebagatelny wpływ na naukę, kulturę i sztukę, oraz związali swoje zawodowe życie z cieszyńską Filią UŚ, współtworząc ją i kształtując na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Jubileusz 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie to doskonały moment by powspominać jak wyglądały początki kształcenia artystycznego w Filii UŚ w Cieszynie, posłuchać anegdot z czasów studenckich naszych profesorów, ale też zobaczyć jak zmieniała się i rozwijała nasza uczelnia.

Bohaterami pierwszej rozmowy byli wieloletni wykładowcy Instytutu Sztuk Plastycznych prof. dr hab. Witold Jacyków – fotograf i malarz oraz prof. dr hab. Józef Knopek – grafik.

26 sierpnia, zaledwie kilka tygodni po nagraniu tej części „Rozmów z Mistrzami”, odszedł od nas prof. Józef Knopek. Był wspaniałym artystą, bardzo lubianym i cenionym przez studentów wykładowcą, naszym drogim Przyjacielem. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci i sercach.

Rozmowę poprowadził dyrektor Instytutu Sztuk Plastycznych dr hab. Łukasz Kliś, prof. UŚ.

Nagranie i montaż – Mateusz Taranowski.

Materiał filmowy:

return to top