Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Bartłomiej Dziadosz otrzymał Wyróżnienie Rektora UŚ!

17.06.2024 - 13:57 aktualizacja 17.06.2024 - 13:57
Redakcja: Andrzej Szczurek

Mamy przyjemność poinformować, że Bartłomiej Dziadosz, student muzyki w multimediach na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ, zdobył Wyróżnienie Rektora UŚ w XVI edycji konkursu za swoje wyjątkowe osiągnięcia artystyczne i działalność kulturalną.

W 2022 roku, pod pseudonimem Żerca, wydał album „Żer” z etniczną muzyką eksperymentalną, inspirowaną plemiennością i kulturą słowiańską. Płyta zyskała wiele pozytywnych recenzji i wygrała dwa plebiscyty organizowane przez redakcję Polska Muzyka Alternatywna: Album Grudnia 2022 oraz Album Roku 2022.

Bartłomiej angażuje się również we wspieranie promocji czytelnictwa, współorganizując festiwal Noc Księgarń 2022, podczas którego zagrał koncert „Muzyczne ilustracje”. Współpracował z teatrem JaFi Art, komponując i produkując muzykę do spektaklu „Królowa Instadrama”. Ponadto, współpracuje ze Szkołą Filmową UŚ im. Krzysztofa Kieślowskiego, komponując oraz produkując muzykę do etiud filmowych studentek i studentów reżyserii.

Jego zaangażowanie i talent zostały docenione także w roli nauczyciela gry na gitarze. Został nominowany i zajął czwarte miejsce w plebiscycie Opiekun Talentów Roku 2023 organizowanym przez Gazetę Krakowską.

Gratulujemy Bartłomiejowi i życzymy dalszych sukcesów!