Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Nauk Politycznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Młodzi w polityce – dzień otwarty doradztwa politycznego i publicznego

10.04.2022 - 11:49 aktualizacja 10.04.2022 - 12:30
Redakcja: maciejmarmola

Debata „Czego potrzebują młodzi w polityce?”, trening asertywności, praca w studiu telewizyjnym, zajęcia dotyczące budowania wizerunku, tworzenia przekazów kampanijnych oraz etykiety i savoir vivre – to tylko część atrakcji, które czekały na młodzież ze szkół ponadpodstawowych i radnych młodzieżowych rad miast w ramach wydarzenia „Młodzi w polityce – dzień otwarty doradztwa politycznego i publicznego”. Wydarzenie odbywające się 8 kwietnia 2022 roku na Wydziale Nauk Społecznych przygotowali wykładowcy Instytutu Nauk Politycznych UŚ oraz studenci doradztwa politycznego i publicznego. W dniu otwartym uczestniczyło prawie 200 młodych ludzi z całego województwa śląskiego. Wśród nich byli uczniowie z III LO im. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej, Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich, Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu, II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej, II LO im. Marii Konopnickiej w Katowicach oraz Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich. Oprócz tego w warsztatach i wykładach udział wzięli radni młodzieżowych rad z takich miast jak: Bytom, Mikołów i Lubliniec.

Fotorelacja z wydarzenia (fot. Kamila Datoń)

Spotkanie rozpoczęła debata prowadzona przez Kamila Oleszkiewicza (studenta ISM), na którą studenci z Koła Naukowego Doradztwa Politycznego UŚ zaprosili: Macieja Stachurę (Sekretarza Miasta Katowice), Macieja Sitka (radnego powiatu kluczborskiego) oraz Michała Budnego (absolwenta kierunku, byłego członka Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Zagranicznych).

Po debacie młodzież uczestniczyła w quizach i grach przygotowanych przez studentów oraz warsztatach i wykładach przygotowanych przez wykładowców UŚ: dra hab. Waldemara Wojtasika, prof. UŚ, dr hab. Agnieszkę Turską-Kawę, prof. UŚ, dra hab. Marka Migalskiego, prof. UŚ, dr Renatę Jankowską, prof. UŚ, dr Agatę Olszanecką-Marmolę, dr Natalię Stępień-Lampę oraz dra Macieja Marmolę i Kamila Niesłonego.

return to top