W związku z organizacją 8. Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice, który odbędzie się w dniach 7–9 grudnia 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, zwracam się do Państwa Dziekanów z uprzejmą prośbą o umożliwienie udziału w Śląskim Festiwalu Nauki Katowice wszystkim osobom prowadzącym zajęcia dydaktyczne, osobom studiującym i kształcącym się w szkołach doktorskich.
Mając na uwadze realizację zajęć dydaktycznych zgodnie z programem studiów i jednocześnie zapraszając całą wspólnotę akademicką do udziału w tym ważnym dla nas i dla rozwoju nauki wydarzeniu, jakim jest Śląski Festiwal Nauki Katowice, bardzo proszę o elastyczne podejście do formy prowadzenia zajęć w tym terminie.
Proszę, aby w dniach 7-9.12.2024 umożliwić osobom prowadzącym zajęcia dydaktyczne realizowanie ich poprzez udział w Festiwalu lub w formie asynchronicznej (np. udostępnienie materiałów dydaktycznych, przekazanie indywidualnych lub grupowych zadań do wykonania, a następnie ich omówienie). Konkretną formę zajęć wybiorą osoby prowadzące, biorąc pod uwagę specyfikę przedmiotu. Program Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice jest bardzo bogaty i urozmaicony, dlatego z pewnością będzie można znaleźć aktywności odpowiadające tematyce zajęć lub takie, które będą rozwijać kompetencje kluczowe dla osób studiujących i kształcących się w szkołach doktorskich.
W tym roku specjalnie na poniedziałek prowadzona będzie odrębna rejestracja osób studiujących i kształcących się w szkołach doktorskich naszej uczelni. Pozwoli to na weryfikację obecności na Festiwalu poprzez generowanie z systemu rejestracyjnego raportów dotyczących wejścia tej grupy uczestników.
Śląski Festiwal Nauki Katowice to jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w Polsce i Europie. Bardzo zależy nam na zaangażowaniu całej wspólnoty akademickiej, zarówno osób pracujących, jak i studiujących oraz kształcących się w szkołach doktorskich. To zaangażowanie może przybierać formę czynną poprzez prowadzenie pokazów naukowych, prezentowanie doświadczeń i osiągnięć naukowych, prowadzenie wykładów i debat, ale także formę bierną przez aktywne uczestnictwo.
Z up. Rektora
Prorektor ds. studentów i kształcenia
dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ