Awans AZS UŚ Katowice do Ekstraklasy w futsalu

22.04.2024 - 12:58 aktualizacja 22.04.2024 - 13:08
Redakcja: nk
drużyna pozująca do zdjęcia na tle bramki

Po rocznej przerwie drużyna AZS UŚ Katowice z ogromną radością ogłasza swój powrót do elitarnej ligi futsalu w Polsce – Fogo Futsal Ekstraklasy. Po sezonie pełnym zaciętej rywalizacji, pod wodzą trenera Marcina Waniczka, zawodnicy AZS kończą rozgrywki I ligi futsalu na pierwszym miejscu, zapewniając sobie tym samym zasłużony awans.

Kluczowym momentem był ostatni mecz, rozegrany w niedzielę 21 kwietnia z AZS UEK Kraków. Naszym zawodnikom wystarczał remis, aby zapewnić sobie miejsce w Ekstraklasie, jednak drużyna z Katowic zdołała wygrać 2:1.

Awans do Ekstraklasy to nie tylko sukces drużyny, ale także triumf całego klubu i kibiców, którzy wspierali ich przez cały sezon. Teraz zawodnicy AZS UŚ Katowice szykują się do kolejnych wyzwań, jakie czekają ich w najwyższej klasie rozgrywkowej futsalu w Polsce.

Z całego serca gratulujemy tego historycznego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów na nowym etapie!

fot. Sylwia Kowalewska