Międzynarodowa Studencko-doktorancka Konferencja Naukowa „Świat wobec wojny w Ukrainie”

18.01.2024 - 12:15, aktualizacja 18.01.2024 - 12:17
Redakcja: nk

Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku oraz Polskie Towarzystwo Studiów Międzynarodowych Oddział w Białymstoku pragną serdecznie zaprosić studentki i studentów oraz doktorantki i doktorantów do udziału w Międzynarodowej Studencko-doktoranckiej Konferencji Naukowej „Świat wobec wojny w Ukrainie”.

Konferencja odbędzie się w dniach 11–12 kwietnia 2024 roku w formie hybrydowej – stacjonarnie na Wydziale Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku oraz na platformie Zoom.

Podjęcie refleksji naukowej nad następstwami, z którymi spotkała się społeczność międzynarodowa w obliczu rosyjskiej inwazji na ukraińskie państwo, jest głównym celem konferencji, skierowanej do studentek i studentów oraz doktorantek i doktorantów zainteresowanych globalnym wpływem wojny w Ukrainie na społeczeństwa, politykę, gospodarkę oraz kulturę różnych krajów. Podczas konferencji duży nacisk zostanie położony na analizę wpływu poszczególnych reperkusji konfliktu na wybrane przez prelegentów państwa, stanowisk wybranych państw wobec konfliktu oraz możliwych scenariuszy jego zakończenia.

Wydarzenie stanowi doskonałą okazję dla studentek i studentów oraz doktorantek i doktorantów do wymiany naukowych spostrzeżeń na temat skutków oraz reakcji społeczności międzynarodowej na konflikt w Ukrainie, a także atrakcyjny sposób na poszerzenie swojej wiedzy.

W celu poznania szczegółów konferencji można zapoznać się z treścią Call for Papers oraz śledzić wydarzenie na Facebooku.

Czas przeznaczony na wystąpienie wynosi 20 minut, a zgłoszenia abstraktów przyjmowane są do 31 stycznia br. poprzez formularz.

Informacja o zakwalifikowaniu się do drugiego etapu rekrutacji na konferencję zostanie przesłana na skrzynki mailowe do 5 lutego br.