88. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej pt. „Powietrze nasze codzienne”

15.11.2023 - 10:07, aktualizacja 15.11.2023 - 10:07
Redakcja: nk

We wtorek 28 listopada 2023 roku odbędzie się 88. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej pt. „Powietrze nasze codzienne”. Gościnią spotkania będzie Marta Sapała.

Wydarzenie przebiegnie pod tytułem: „Powietrze nasze codzienne”. Gościnią spotkania będzie Marta Sapała.

Marta Sapała studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pisze o codzienności, szczególnie interesują ją tematy związane z przytomnym uczestniczeniem we współczesnej kulturze konsumpcyjnej. Współpracowała z „Polityką” i „Zwierciadłem”. Aktualnie pracuje nad książką o prawie do oddychania czystym powietrzem.

Rozmowę podczas spotkania poprowadzą prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz dr Ryszard Kulik z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

Spotkanie będzie miało miejsce w Willi Fitznera w Siemianowicach Śląskich (ul. Fitznerów 3) o godz. 17.30, a także online na Facebooku i platformie YouTube

Więcej informacji znajduje się na fanpejdżu wydarzenia.

Do organizatorów wydarzenia należą:

– Klub Myśli Ekologicznej,

– Metropolia GZM,

– Uniwersytet Śląski w Katowicach,

– Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ,

– Siemianowickie Centrum Kultury – Willa Fitznera.

plakat informacyjny ze zdjęciem Marty Sapały