Akademicki Tydzień Książki

15.11.2023 - 10:32, aktualizacja 22.11.2023 - 10:34
Redakcja: nk

Podobnie jak w ubiegłym roku dwie uczelniane jednostki, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, organizują Akademicki Tydzień Książki. Jest to święto książki naukowej, a szczególnie publikacji pracowników Uniwersytetu Śląskiego, wydanych w WUŚ w ostatnich miesiącach i latach, oraz udostępnianych na cały świat w repozytoriach i bazach danych przez CINiB-ę.

W tym roku tematem przewodnim ATK będą klimat, środowisko i humanistyka. Szczególnie będzie nas interesować to, co mają do opowiedzenia o środowisku autorzy publikacji UŚ, także tych czasopiśmiennych. Chcemy w ten sposób nawiązać do działań, podjętych już przez UŚ, wobec rzeki Rawy i krajobrazów powęglowych (ŚFN 5 i ŚFN 6). Na uczestników ATK czeka wiele atrakcji: warsztaty o książce, edukacji i klimacie, spotkania o książkach historycznych, prawniczych, filmoznawczych, kulturoznawczych, polonistycznych, literaturoznawczych i teologicznych, debaty o środowisku i czytaniu. Na warsztaty i wycieczki obowiązują zapisy, na pozostałe wydarzenia wstęp wolny.

Miejsce spotkań: CINiBA, Bankowa 11a, 40-007 Katowice

Więcej informacji na stronie CINiB-y.

plakat informacyjny z graficznym przedstawieniem książek