22.09.2022 - 11:47, aktualizacja 22.09.2022 - 11:47
Redakcja: nk

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych organizuje Europejski Dzień Języków na Uniwersytecie Śląskim. Jest on obchodzony corocznie od 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Ma on na celu wzbudzenie chęci do nauki języków obcych i motywacji do działania. Co więcej, Rada Europy podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.

Tegoroczne wydarzenie organizowane przez Uniwersytet Śląski jest dedykowane uczniom szkół średnich, głównie maturzystom, którzy będą mogli udoskonalić swoje umiejętności językowe na warsztatach i poznać wiele lingwistycznych ciekawostek.

Spotkanie odbędzie się 26 września 2022 roku o godz. 10.00 na Wydziale Humanistycznym w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4) w sali B039.