Filmowe środy w Mediatece – Geniusze, wizjonerzy, szaleńcy

25.03.2024 - 12:45, aktualizacja 25.03.2024 - 12:45
Redakcja: nk

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Filmowych śród w Mediatece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy wartych uwagi filmowych perełek. W kwietniu, maju i czerwcu przyjrzymy się fascynującym postaciom balansującym na cienkiej granicy między geniuszem a szaleństwem, wizjonerstwem a obłędem, samodoskonaleniem a autodestrukcją. Wśród bohaterek i bohaterów przeglądu znajdą się zarówno postacie autentyczne, jak i fikcyjne. W repertuarze znajdą się filmy biograficzne, komedie, thrillery, science fiction. Na ekranie zagoszczą m.in. Cillian Murphy, Robert Downey Jr., Matt Damon, Emily Blunt, Emma Stone, Kenneth Branagh, Russell Crowe, Jennifer Connelly. Wstęp wolny.

Seanse odbywać się będą o godz. 18.00 (3 kwietnia wyjątkowo o godz. 17.00) w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) w niemal wszystkie środy kwietnia, maja i czerwca 2024.

Gdzie można sprawdzić tytuły poszczególnych filmów (tytuły nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej)?

• Na plakatach i ulotkach w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11).
  • Poprzez wysyłany regularnie newsletter (link do zapisu znajduje się na górze oraz na dole strony MBP).
  • Poprzez kliknięcie w napis REPERTUAR zamieszczony w artykule reklamującym seanse na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl i wpisanie aktualnego hasła dostępu. Pytania o hasło należy kierować na adres: kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl, pod numer telefonu 693 266 411 lub do dyżurujących bibliotekarzy we wszystkich placówkach MBP. Podane hasło obowiązuje przez cały rok!

Wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Osoby uczestniczące proszone są o punktualność.

Wszystkie osoby zainteresowane otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu mogą zapisać się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzić Zagłębiowską Mediatekę w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).

plakat informacyjny z grafiką przedstawiającą trzy niepokojące twarze