Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

KATOPOLIS – Inauguracja 7. Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice oraz Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

14.08.2023 - 09:20, aktualizacja 09.10.2023 - 11:49
Redakcja: nk

Nigdy jeszcze grudzień nie był w Katowicach tak przepełniony nauką jak w 2023 roku. 9 grudnia odbędzie się inauguracja 7. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, która będzie również inauguracją obchodów Europejskiego Miasta Nauki 2024.

W Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek” czeka nas uroczysta gala otwarcia obchodów Europejskiego Miasta Nauki 2024. Nad ostatecznym kształtem widowiska muzyczno-naukowego pracować będą:

  • Miuosh – raper i producent muzyczny. W 2021 roku wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” wydał album pt. „Pieśni współczesne” z utworami czerpiącymi z pieśni ludowych;
  • Zbigniew Rokita – pisarz, dziennikarz i reporter związany z Uniwersytetem Jagiellońskim. W 2021 roku został laureatem Nagrody Literackiej Nike za książkę „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”;
  • dr Jan Matuszyński – reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych związany ze Szkołą Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Twórca m.in. filmów „Ostatnia rodzina” (2016) o losach rodziny Beksińskich czy „Żeby nie było śladów” (2021) o sprawie zabójstwa przez milicję Grzegorza Przemyka.

Ponadto w wydarzeniu udział wezmą naukowcy, a także muzycy i artyści z uczelni Konsorcjum Akademickiego – Katowice Miasto Nauki.

Gala otwarcia EMNK 2024 dotyczyć będzie transformacji naszego regionu przez naukę.

Po więcej informacji odsyłamy na strony organizatorów:

slaskifestiwalnauki.pl

miastonauki.pl

return to top