Juwenalia Śląskie 2023

21.03.2023 - 10:04, aktualizacja 21.03.2023 - 10:04
Redakcja: nk

Juwenalia Śląskie to jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez muzycznych Katowic i regionu. Coroczne święto wszystkich studentów Śląska ma długą i bogatą historię, a jego korzenie sięgają pierwszej połowy lat 90. XX wieku. Juwenalia Śląskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem miłośników spontanicznej, beztroskiej, studenckiej zabawy, której towarzyszą koncerty topowych polskich wykonawców.

Organizatorzy przekuwają pasję do muzyki i studenckich tradycji w organizację festiwalu skierowanego przede wszystkim do ludzi młodych, ale dzięki bogatemu line-upowi Juwenalia Śląskie znajdą uznanie każdego, kto poszukuje muzycznej świeżości i wysokiej artystycznej jakości. Nie zabraknie też szaleństwa i improwizacji, którymi przesiąknięta będzie oprawa całego wydarzenia.

Plan wydarzenia

23 maja – korowód studentów

Juwenalia Śląskie zainauguruje klasyczny studencki pochód przebierańców zakończony symbolicznym przejęciem przez studentów władzy w Katowicach i imprezą taneczną w Parku Powstańców Śląskich.

25–27 maja – Mega Garden Party, czyli 3-dniowy festiwal plenerowy

Po raz kolejny organizatorzy wydarzenia zapraszają do Katowickiego Parku Leśnego, gdzie będzie można wziąć udział w fantastycznej muzycznej podróży przygotowanej przez ponad 20 wykonawców. Wśród nich znajdą się m.in. Margaret, Avi i Kacperczyk. Oprócz głównej sceny na uczestników czekać będzie również strefa muzyki klubowej – wszystko to w klimacie garden party wypełnionego masą różnorodnych atrakcji!

Wstęp na koncerty możliwy jest po wcześniejszym zakupie biletu. Więcej informacji znajduje się na stronie Juwenaliów Śląskich 2023 oraz na Facebooku.