Konferencja Regionalna pod hasłem „Dostępność przestrzeni drogą do wspólnego sukcesu”

25.06.2024 - 09:08, aktualizacja 25.06.2024 - 09:08
Redakcja: nk

Biuro Regionalne w Katowicach Fundacji Szansa – Jesteśmy Razem zaprasza na Konferencję Regionalną pod hasłem „Dostępność przestrzeni drogą do wspólnego sukcesu” w ramach XXII edycji Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND pod hasłem przewodnim „Razem do sukcesu!”.

Konferencja będzie obejmować zagadnienia z zakresu zapewniania dostępności w otoczeniu nauki, kultury i społeczeństwa. Jej celem jest promowanie integracji oraz wspieranie tworzenia środowisk, które są dostępne dla wszystkich. W trakcie konferencji będzie okazja, by wysłuchać prezentacji ekspertek i ekspertów z dziedziny nauki, kultury i działalności społecznej oraz zapoznać się z najlepszymi praktykami i omówić wspólne wyzwania i cele.

Organizatorzy pragną przekazać ideę głoszącą, że osoby z niepełnosprawnościami mogą aktywnie żyć i odnosić sukcesy, które w efekcie przekładają się na sukces całego społeczeństwa, ponieważ wierzą, że warunkiem realnego rozwoju jest tworzenie przestrzeni dostępnej, włączającej oraz otwartej na różnorodność.

Na Konferencji zostaną wręczone nagrody w ramach Konkursu IDOL, podczas którego wyróżnione są osoby, media i instytucje w szczególny sposób angażujące się w pomoc niewidomym i słabowidzącym.

Konferencja odbędzie się w czwartek 27 czerwca o godz. 10:00 w Muzeum Śląskim – miejscu dostępnym dla osób z niepełnosprawnościami.

Konferencja odbywa się w Audytorium w Muzeum Śląskim w budynku A (budynek administracyjny) na poziomie -4. Przy Muzeum znajduje się parking podziemny, gdzie można zaparkować na poziome -4 i bezpośrednio udać się do sali audytoryjnej. Parking znajduje się również na poziome 0, z którego można udać się na Konferencję przez wejście w budynku A (budynek administracyjny). Do obu parkingów wjazd możliwy jest od ulicy Dobrowolskiej.

Osoby przybywające komunikacją miejską (Katowice Strefa Kultury) bądź pieszo również proszone są o wejście od budynku A (budynek administracyjny) i udanie się schodami bądź windą na poziom -4.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem uprzejmie proszone są o zgłaszanie się pod numerem telefonu: 881 945 747 lub pod adresem: katowice@fundacjaszansa.org.