Konkurs ekologiczny „Szpital chorych sprzętów”

04.03.2024 - 12:48, aktualizacja 04.03.2024 - 12:48
Redakcja: nk

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza osoby dorosłe do udziału w konkursie ekologicznym „Szpital chorych sprzętów” organizowanym przez Dział Instruktażu i Promocji Zagłębiowskiej Mediateki.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przedmiotu zgodnie z zasadami stylu „zero waste”. Chodzi o przywrócenie życia przedmiotom, które nie nadają się już do użycia. Staramy się naprawić zużyty bądź uszkodzony przedmiot, tak by podarować mu nowe życie, w którym może pełnić nową funkcję (np. stary sweter przerobiony na maskotkę, jeansy wykorzystane do uszycia torby, puszki lub słoiki przekształcone w przyborniki lub świece itp.). Do wykonania zadania możemy użyć np. starych ubrań, zużytego sprzętu elektronicznego, drobnych mebli itp.

Pracę wraz z kartą zgłoszenia można przesłać drogą pocztową lub dostarczyć osobiście do siedziby Zagłębiowskiej Mediateki (Sosnowiec, ul. Kościelna 11) do 29 marca. Ogłoszenie wyników nastąpi do 8 kwietnia.

„Szpital chorych sprzętów” – regulamin konkursu

plakat informacyjny w zielonych barwach