12.04.2024 - 11:01, aktualizacja 12.04.2024 - 11:02
Redakcja: nk

Koło Naukowe Kognitywistyki UMCS oraz Studenckie Koło Naukowe Psychologii „Adesse” zapraszają na kolejną edycję konferencji naukowej „mAIówka – sztuczna inteligencja oraz jej implikacje prawne, filozoficzne, społeczne oraz poznawcze”, która stanowi istotny element refleksji nad sztuczną inteligencją i jej wpływem na różnorodne aspekty życia.

Inicjatywa odbędzie się w dniach 14–15 maja w auli Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie oraz online.

Podczas mAIówki odbędzie się dyskusja nie tylko o aspektach technologicznych, ale także o implikacjach prawnych, filozoficznych, społecznych i poznawczych związanych z AI. To doskonała okazja do wymiany poglądów, nawiązania kontaktów z ekspertami oraz przedstawienia własnych badań naukowych na ten temat.

W ramach „mAIówki” przewidziane są m.in.:

• wykłady eksperckie (tematyka: analiza danych, prawne aspekty AI, trendy, wyzwania i wiele więcej!),
  • panele dyskusyjne,
  • referaty,
  • konkursy i warsztaty.

Osoby zainteresowane wygłoszeniem referatu powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy. Rejestracja dla uczestniczek i uczestników aktywnych trwa do 26 kwietnia. Informacja o kwalifikacji wystąpień zostanie przekazana 1 maja.

Kolejne informacje będą pojawiać się na fanpage’u wydarzenia oraz na stronie internetowej

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań można kontaktować się poprzez wiadomość na Facebooku lub mailowo: kn.kognitywstyki.umcs@gmail.com.