Mediateka jest kobietą [6–9.03]

22.02.2024 - 11:56, aktualizacja 22.02.2024 - 11:56
Redakcja: nk

W środę 6 marca w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu rusza cykl wydarzeń pod wspólną nazwą MEDIATEKA JEST KOBIETĄ 2024, których centralnym zagadnieniem będzie społeczna i kulturowa rola kobiet. Rozmowy z zaproszonymi specjalistkami, wystawa, warsztaty, pokaz filmowy, prelekcja, koncert przybliżą uczestniczkom i uczestnikom kwestie związane z feminizmem, emancypacją, herstorią i szeroko pojętą walką o prawa kobiet. Zaproszeni do udziału w projekcie gościnie i goście reprezentują środowiska związane z aktywizmem, kulturą i nauką, a same spotkania będą miały różnorodny, interdyscyplinarny charakter. Wstęp wolny.

Program oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Zagłębiowskiej Mediateki.

Patronat honorowy: Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Partnerzy: Fundacja Katarzyny Stachowicz – Pokonaj Raka, Zagłębiarki – design rodem z Zagłębia Dąbrowskiego, @nieladnierysuje, Poradnia dietetyczna – Anna Krawczyk, @naturalna przewodniczka – Ewa Bul, Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji – Oddział Sosnowiec, Sosnowiecki Klub Karate, EKOWIESZAK Sosnowiec, Centrum Handlowe Plejada Sosnowiec.

Patroni medialni: TVS, Kurier Miejski, Śląsk, Sosnowiec.pl, Afront, 41-200.pl.

Wszyscy zainteresowani otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu mogą zapisać się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzić Zagłębiowską Mediatekę w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).

plakat informacyjny - abstrakcyjny obraz przedstawiający kobietę w okularach