Międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Metropolitalne perspektywy na lepszą miejską przyszłość…”

23.11.2021 - 12:45, aktualizacja 23.11.2021 - 12:45
Redakcja: nk

Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych oraz Instytut Socjologii Uniwersytetu Śląskiego organizują międzynarodową konferencję naukową pt. „Metropolitalne perspektywy na lepszą miejską przyszłość – idee, mieszkańcy, instytucje”, która odbędzie się 10 lutego 2022 roku.

Konferencja jest planowana jako wydarzenie oparte na spotkaniach i dyskusjach bezpośrednich. W zależności od sytuacji związanej z pandemią i regulacji bezpieczeństwa sanitarnego spotkanie może przyjąć formę hybrydową lub całkowicie zdalną. Informacje dotyczące formy konferencji zostaną podane przez organizatorów co najmniej miesiąc przed terminem jej rozpoczęcia.

Tematyka konferencji

Zakres tematyczny konferencji, który można opisać jako 3 razy „i”, tj. ideas, inhabitants, institutions, obejmie następujące zagadnienia szczegółowe:

• metropolie w ujęciu teoretycznym: pojęcia, koncepcje, teorie, perspektywy na przyszłość,
  • metropolie jako złożone systemy społeczne: praktyki, działania (oddolne), partycypacja, innowacje społeczne,
  • metropolie w ujęciu instytucjonalnym: regulacje, kompetencje, zarządzanie, polityki.

W roli keynote speakerów udział wezmą eksperci z zagranicy:

• prof. Mariona Tomàs Fornés (Barcelona, Hiszpania),
  • prof. Eric Champagne (Ottawa, Kanada),
  • prof. Christophe Chabrot (Lyon, Francja).

Czynny udział w konferencji

Udział w konferencji jest bezpłatny. Osoby zainteresowane czynnym uczestnictwem i wygłoszeniem referatu powinny przesłać abstrakt na adres e-mail: obserwatoriumMiasto@us.edu.pl do 30 listopada 2021 r., wpisując w tytule wiadomości: „Zgłoszenie abstraktu – Konferencja Metropolitalna 2022”. Do czynnego udziału w konferencji organizatorzy zapraszają również młodych pracowników nauki i doktorantów.