„Nadzieje i niepokoje ludzkości (…)” – międzynarodowa konferencja naukowa i X zjazd Towarzystwa Pedagogiki Filozoficznej

06.02.2023 - 09:51, aktualizacja 06.02.2023 - 09:51
Redakcja: nk

27 września 2023 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Grażyńskiego 53) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa połączona z X zjazdem Towarzystwa Pedagogiki Filozoficznej pn. „Nadzieje i niepokoje ludzkości wyrażone w filozofii wychowania XX i XXI wieku. Dziedzictwo Józefa Pietera (1904–1989)”.

Wydarzenie ma charakter całodniowy. Program będzie składał się z dwóch części:

• plenarnego otwarcia dyskusji na temat niepokojów i nadziei wyrażonych w filozofii wychowania, literaturze i sztuce XX i XXI wieku;
  • rekonstrukcji i interpretacji dziedzictwa Józefa Pietera – założyciela Instytutu Pedagogicznego w Katowicach.

Udział w wydarzeniu jest płatny. Chęć uczestnictwa należy zgłaszać do 31 marca br. poprzez wypełnienie formularza i wysłanie go na adres: konferencjanadziejeludzkosci2023@us.edu.pl.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie organizatorów.