Noc Anglistów 2023

07.11.2023 - 11:00, aktualizacja 07.11.2023 - 11:00
Redakcja: nk

Noc Anglistów to wieczór pełen wykładów i warsztatów przygotowanych przez anglistki i anglistów z całej Polski. To unikatowe wydarzenie, którego głównym celem jest pokazanie myśli i potencjału naukowego polskiej anglistyki, a także ukazanie nieprawdziwości mitu, że anglistyka to wyłącznie nauka języka.

W tym roku w Uniwersytecie Śląskim zaplanowano już trzecią edycję Nocy Anglistów. Poprzednie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem szkół z całego regionu. W programie zaplanowano wydarzenia stacjonarne i online. Udział we wszystkich aktywnościach będzie bezpłatny, choć na niektóre będą obowiązywały zapisy.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 24 listopada 2023 roku w godz. od 15.00 do 20.00 w formie hybrydowej – stacjonarnie na terenie Wydziału Humanistycznego UŚ w Sosnowcu oraz online na platformie YouTube. Przedstawiciele filologii angielskiej przygotowali wykłady oraz warsztaty dla licealistek i licealistów, a także wykłady online dostępne dla wszystkich osób zainteresowanych.

Pełny harmonogram wydarzenia wraz z informacją o zapisach znajduje się na stronie Nocy Anglistów. Szczegółowe informacje znajdują się na Facebooku.