Ogólnopolska Studencko-doktorancka Konferencja Naukowa „Zachód oczami Wschodu”

09.04.2024 - 09:46, aktualizacja 09.04.2024 - 09:46
Redakcja: nk

Rada Samorządu Studentów MISH UJ oraz Koło Naukowe Studentów MISH UJ we współpracy z czasopismem „Artes” organizują II Ogólnopolską Studencko-doktorancką Konferencję Naukową „Zachód oczami Wschodu”.

Celem konferencji jest pobudzenie do refleksji nad sposobami obrazowania Zachodu z perspektywy szeroko pojętego Wschodu. W tym kontekście Wschód może obejmować Europę Wschodnią, cywilizację prawosławną oraz obszary bliskowschodnie. Konferencja ma za zadanie skłonić do namysłu nad tymi dwiema kategoriami poznawczymi i poszerzyć dyskusję na temat narracji o „peryferiach” Europy.

Do udziału zaproszeni są studentki i studenci, doktorantki i doktoranci oraz badaczki i badacze reprezentujący różne dziedziny (literaturoznawstwo, historię idei, filozofię, kulturoznawstwo, porównawcze badania cywilizacyjne, stosunki międzynarodowe, geopolitykę, badania postkolonialne).

Konferencja odbędzie się 17 maja o godz. 9.00 w siedzibie Ośrodka MISH UJ na Rynku Głównym 8 w Krakowie. Można w niej uczestniczyć zarówno w sposób bierny, jak i czynny – przesyłając abstrakt swojego referatu do 14 kwietnia.

Więcej informacji znajduje się w wydarzeniu na Facebooku oraz na fanpage'u Rady Samorządu Studentów MISH UJ.

plakat informacyjny