[ONLINE] I Wykład Mistrzów pt. „Zróbmy dobry klimat. Natura i klimat”

21.12.2020 - 14:10, aktualizacja 21.12.2020 - 14:10
Redakcja: nk

Interdyscyplinarne Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Katedra slovanských jazykov Filozofickej fakulty Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy organizują I edycję Wykładów Mistrzów pt. „Zróbmy dobry klimat. Nauka i klimat” w ramach projektu „Edukacja humanistyczna V4 dla klimatu. Rozpoznania – dobre praktyki – rekomendacje”. Wydarzenie odbędzie się online na platformie MS Teams.

To pierwsze spotkanie otwarte w ramach projektu, którego celem jest zapoznanie z problematyką zmian klimatycznych oraz koniecznością przeformułowania zadań współczesnej humanistyki w krajach V4 i na świecie. Program obejmuje cykl mistrzowskich wykładów, które wygłoszą wybitni specjaliści z zakresu ekologii, humanistyki środowiskowej oraz edukacji dla klimatu:

• prof. dr hab. Ewa Bińczyk (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu),
  • prof. dr hab. Małgorzata Kita (Uniwersytet Śląski w Katowicach),
  • dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot),
  • prof. dr hab. Piotr Skubała (Uniwersytet Śląski w Katowicach).

Spotkanie poprowadzi dr hab. Małgorzata Wójcik-Dudek, prof. UŚ.

Szczegółowy program zostanie wkrótce udostępniony.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja – do końca grudnia należy napisać na adres: rejestracjaV4@us.edu.pl, podać swoje imię i nazwisko oraz przynależność do jednej z grup: student, uczeń, doktorant, nauczyciel akademicki, nauczyciel. Każdy zgłaszający się otrzyma link do spotkania. Osoby zainteresowane dostaną zaświadczenie potwierdzające udział w I edycji wykładów mistrzowskich.

Program wydarzenia