Przemysław Żarski w Zagłębiowskiej Mediatece

07.11.2023 - 09:41, aktualizacja 07.11.2023 - 09:41
Redakcja: nk

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na spotkanie autorskie z Przemysławem Żarskim, promujące jego najnowszą powieść kryminalną zatytułowaną Grzęzawisko. Spotkanie, które poprowadzi Klaudia Pluta, odbędzie się w czwartek 16 listopada o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Po spotkaniu będzie można nabyć książki autora i zdobyć cenną dedykację. Wstęp wolny.

Przemysław Żarski (ur. 1982) – pisarz, autor kryminałów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Pracuje w biurze prasowym Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Fan górskich szlaków, rocka i literatury. Sosnowiczanin. Laureat Nagrody Kryminalna Piła – dla najlepszej Polskiej Powieści Kryminalnej (2020) oraz Nagrody Miasta Sosnowca w dziedzinie kultury (2022).

Publikacje:

• Umwelt (2018)
  • Ślad (2020)
  • Blizna (2020)
  • Cierń (2021)
  • Gabinet luster (2022)
  • Grzęzawisko (2023)

Grzęzawisko to wstrząsający, nieodkładalny thriller kryminalny, który wciąga od pierwszych stron, wywołując szereg emocji! Prawdziwy rollercoaster poruszający ważne tematy.

W odnalezionych na grzęzawisku kościach kryje się historia zadawnionych krzywd i przerwanego przedwcześnie życia. Podkomisarz Aleksandra Lazar rozpoczyna śledztwo. Jego korzenie sięgają głęboko w przeszłość, do tragedii, w której cieniu lokalna społeczność żyje od lat. A Aleksandrę zmusi do zmierzenia się z prawdą o sobie i swoich bliskich. Ci, którzy mogliby pomóc w rozwiązaniu zagadki, milczą. Zbyt wiele mają do stracenia. A ci, którzy decydują się mówić, mają w tym swój interes. Co wydarzyło się ponad dwie dekady temu, gdy grupa młodych ludzi wybrała się na biwak w środku lasu? Czy po latach uda się dotrzeć do prawdy? A może bagniste tereny wchłonęły ją na zawsze?

Grzęzawisko to historia pełna napięć i niewiadomych. Opowieść o samotności, braku akceptacji i naiwnej wierze w świat, który dawno przeminął.

Wszyscy zainteresowani otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu mogą zapisać się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzić Zagłębiowską Mediatekę w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).