„Radość tworzenia” – wystawa rękodzieła

29.11.2023 - 12:40, aktualizacja 29.11.2023 - 12:40
Redakcja: nk

Zagłębiowska Mediateka we współpracy z Fundacją im. Brata Alberta w Sosnowcu zaprasza na wernisaż wystawy prac plastycznych podopiecznych warsztatu Terapii Zajęciowej w Sosnowcu przy ul. Mikołajczyka. Spotkanie odbędzie się w Galerii „Pod Świetlikiem” we wtorek 5 grudnia o godz. 12.00. Wernisaż będzie doskonałą okazją do poznania nie tylko prac, ale też samych twórców, którzy z zapałem i szczerością opowiadają o swoich obrazach.

Od początku swego istnienia Fundacja niesie pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Warsztaty Terapii Zajęciowej stwarzają osobom z niepełnosprawnością możliwość realizacji siebie, swoich marzeń i pragnień, przysposabiając do lepszego funkcjonowania w społeczeństwie. Podopieczni Fundacji to wspaniali ludzie o bogatym, niekiedy ukrytym wnętrzu, obdarzeni umiejętnościami manualnymi, wyobraźnią estetyczną, wrażliwi i pełni radości. Uczestnicy warsztatów mają do dyspozycji kilka pracowni, gdzie pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów tworzą swoje kolorowe, oryginalne dzieła. Prace powstają w rożnych technikach plastycznych, tj. malarstwo, rysunek, akwarela, pastel suchy i olejny, formy dekoracyjne, decoupage, malarstwo na szkle, filcowanie na sucho, haft krzyżykowy. Podopieczni haftują obrusy, serwety, szyją fartuszki, rękawice kuchenne, patchworkowe narzuty, a także – na potrzeby ośrodka – pokrowce, zasłonki, ściereczki itp.

Jako że powoli wchodzimy w okres mikołajkowo-świąteczny, dodatkową atrakcją wernisażu będzie kiermasz świątecznych różności. Jeśli coś „wpadnie Wam w oko”, jest szansa na udany zakup. Jak wieść niesie, trwają intensywne prace wykończeniowe, zatem można spodziewać się mnóstwa pięknych, oryginalnych prac. Wystawę będzie można oglądać do 28 grudnia 2023. Wstęp wolny.