„See the sound” – darmowe warsztaty z zakresu animacji poklatkowej

04.04.2024 - 16:14, aktualizacja 04.04.2024 - 16:14
Redakcja: nk

W dniach 10–12 maja w Muzeum Śląskim w Katowicach (ul. Tadeusza Dobrowolskiego 1) będą się odbywały darmowe warsztaty animacji poklatkowej „See the sound”, które poprowadzi dr Wojciech Kukuczka z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego.

Umiejętności, które zostaną pokazane podczas warsztatów, uczestniczki i uczestnicy będą mogli wykorzystać do twórczości artystycznej, zareklamowania siebie lub swojej marki czy dalszego robienia filmów animowanych. Animacja poklatkowa stwarza wiele możliwości rozwoju i tworzenia.

Warsztaty dostosowane są również dla osób z niepełnosprawnością o szczególnych potrzebach. Podczas warsztatów zostanie stworzona przestrzeń do integracji osób z niepełnosprawnością z innymi uczestnikami zajęć, co pozwoli na utworzenie twórczych kontaktów.

Na warsztatach będzie można nauczyć się m.in.:

• podstaw oraz różnych technik fotografii,
  • stworzenia scenariusza animacji,
  • ustawienia planu zdjęciowego,
  • ustawienia i dobór oświetlenia,
  • montażu animacji poklatkowej,
  • pracy kreatywnej.

Do czego można wykorzystać nabyte zdolności:

• reklama siebie lub swojej firmy,
  • twórczość artystyczna,
  • tworzenie filmów animowanych,
  • nauka podstaw tworzenia filmów.

Godziny warsztatów:

• dzień 1: 17.00–20.00,
  • dzień 2: 10.00–18.00,
  • dzień 3: 08.00–17.00.

W warsztatach mogą wziąć udział osoby w wieku 14+.

Liczba miejsc ograniczona. Chęć udziału można zgłaszać do 7 maja na adres e-mail: warsztaty@wielkiczlowiek.pl lub telefonicznie pod numerem: 691 156 476.

Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest posiadanie aparatu cyfrowego oraz statywu.

Szczegóły wydarzenia można znaleźć na Facebooku.