Sejm Wita – spotkanie z Radomirem Witem

29.11.2023 - 12:46, aktualizacja 29.11.2023 - 12:46
Redakcja: nk

W ramach II edycji Spotkań OKOłoliterackich organizowanych przez Fundację Nie Będziesz Szła Sama we współpracy z Miejską Biblkoteką Publiczną w Sosnowcu kolejnym gościem Zagłębiowskiej Mediateki będzie polski dziennikarz telewizyjny i radiowy, reporter polityczny i korespondent sejmowy, Radomir Wit. Spotkanie odbędzie się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu (ul. Kościelna 11) w poniedziałek 4 grudnia o godz. 18.00. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zakupu książek i zdobycia cennego autografu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Radomir Wit jest autorem niedawno wydanej książki „Sejm Wita. Czyli czego nie mówią wam politycy” (2023, wyd. Prószyński i S-ka), w której zagląda za sejmową kurtynę, a jako wieloletni korespondent sejmowy najlepiej wie, jak ją odsłonić, gdzie przyłożyć ucho i jakie nieznane historie odkrywać. Sejm jako miejsce, w którym zapadają najistotniejsze decyzje, wywierające realny wpływ na nasze życie, staje się areną walki o wpływy, pełną intryg, zakulisowych gier, ale także zabawnych sytuacji i śmiesznych anegdot.

Podczas spotkania Radomir Wit opowie o kulisach swojej pracy, odpowie na nurtujące pytania i z pewnością nie raz zaskoczy i zdziwi! Zapewne dowiemy się także, czego nie mówią nam politycy…

Wszyscy zainteresowani otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu mogą zapisać się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzić Zagłębiowską Mediatekę w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).