Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Sensacyjnie o Tatrach, czyli Maria Gąsienica-Zawadzka w Zagłębiowskiej Mediatece

24.03.2025 - 15:41, aktualizacja 24.03.2025 - 15:41
Redakcja: nk

Zagłębiowska Mediateka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu (ul. Kościelna 11) serdecznie zaprasza we wtorek 1 kwietnia o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Marią Gąsienicą-Zawadzką – autorką poczytnych kryminałów, których akcja rozgrywa się w Tatrach: „Gniew halnego” i „Zgorzelisko”. Rozmowę poprowadzi Klaudia Pluta.

Uczestniczki i uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zakupu książek autorki i zdobycia cennego autografu. Wstęp wolny.

Maria Gąsienica-Zawadzka – urodziła się w Zakopanem, ukończyła arabistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest specjalistką do spraw PR i licencjonowaną pilotką wycieczek. Mieszka pod Giewontem z mężem i dwoma psami.

  • „Gniew halnego”

Grażyna i Janusz, małżeństwo z Warszawy, przyjeżdża na długi weekend do Zakopanego. Grażyna popada tam w obłęd, który ostatecznie doprowadzi do tragedii. Jerzy, policjant z Gdańska, szuka wytchnienia po traumatycznych przeżyciach. Jednak widząc szkody, jakie powoduje halny, zgłasza się do pomocy na lokalnej komendzie. Kordian, biznesmen-gangster z Krakowa, bez względu na wszystko wykorzystuje naiwność ludzi, żeby przejmować ich majątki. Arek, recepcjonista zakopiańskiego hotelu cierpiący na depresję, próbuje zmierzyć się z traumą i uciec przed przeszłością. Julia, ratowniczka medyczna, pracuje ponad siły i kosztem własnego związku. Robi wszystko, żeby uratować innych przed gniewem halnego, zapominając o samej sobie. Lucjan, tajemniczy mężczyzna we fraku i cylindrze, pojawia się na Krupówkach wraz z halnym i przekazuje ludziom prorocze słowa. Ścieżki bohaterów przecinają się w Zakopanem podczas halnego stulecia. Odtąd nic już nie będzie takie jak wcześniej… Potężny, tajemniczy, destrukcyjny… Tym razem halny nie odpuści i wymierzy zasłużoną karę… Strzeżcie się!

  • „Zgorzelisko”

Trzy historie. Dwa pokolenia. Jedno miejsce skrywające mroczą prawdę o nich wszystkich. Hotel Rysy położony głęboko w lesie, na polanie Zgorzelisko. Dawny ośrodek wypoczynkowy dla partyjnych dygnitarzy. Od ponad trzydziestu lat skrywa mroczne tajemnice. To właśnie tam Radek, Karolina i Gerard przyjeżdżają, by rozprawić się z przeszłością. Czy przyjdzie im zapłacić za winy rodziców?

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia Mediateki w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).

return to top