Spotkanie z Anną Cieplak w Zagłębiowskiej Mediatece

27.10.2023 - 12:35, aktualizacja 27.10.2023 - 12:35
Redakcja: nk

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na spotkanie autorskie z Anną Cieplak, promujące jej najnowszą powieść zatytułowaną Ciało huty, której akcja rozgrywa się w dużej mierze w czasie budowy Huty Katowice. Spotkanie, które poprowadzi Magdalena Boczkowska, odbędzie się w poniedziałek 6 listopada 2023 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Po spotkaniu będzie można nabyć książki autorki i zdobyć cenną dedykację. Wstęp wolny.

Anna Cieplak – urodzona w Dąbrowie Górniczej, pisarka, animatorka kultury, działaczka społeczna. Jedna z najbardziej wyrazistych pisarek młodego pokolenia. Debiutowała książką Ma być czysto, za którą otrzymała Nagrodę Conrada i Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza, a także nominację do Nagrody Literackiej Gdynia. Autorka powieści Lata powyżej zera, nominowanej do Nagrody Literackiej „Nike” 2018 i Paszportu „Polityki”. Wspólnie z Lidią Ostałowską napisała książkę dla dzieci Zaufanie. Za Lekki bagaż była nominowana do Nagrody Literackiej Unii Europejskiej. W swojej twórczości konsekwentnie, z dużą dozą empatii, przygląda się losom ludzi żyjących z dala od wielkich miast.

Twórczość:

• Zaufanie (2015, wraz z Lidią Ostałowską)
  • Ma być czysto (2016)
  • Lata powyżej zera (2017)
  • Lekki bagaż (2019)
  • Rozpływaj się (2021)