Spotkanie z Małgorzatą Szumską

11.12.2023 - 13:34, aktualizacja 11.12.2023 - 13:35
Redakcja: nk

Spotkanie z Małgorzatą Szumską, które odbędzie się 18 grudnia 2023 (poniedziałek) o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu, zakończy tegoroczną odsłonę Spotkań OKOłoliterackich organizowanych przez Fundację Nie Będziesz Szła Sama. Wszystkie wydarzenia cyklu odbywają się we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu. Wstęp wolny.

Małgorzata Szumska jest pisarką i podróżniczką, aktorką teatru lalek oraz instruktorką jogi. Zainteresowana historią swojej rodziny, odbyła sentymentalną podróż na Syberię, śladami zesłanych tam dziadków, która zaowocowała jej debiutancką książką Zielona sukienka (2014). Twarze tajfunu (2016) powstały z kolei po ponad siedmiu miesiącach pracy humanitarnej i wolontariatu na wyspie Bantayan na Filipinach. W 2021 roku wydała Baśnie i Legendy Gór Złotych, w której eksploruje magiczną i baśniową przestrzeń Dolnego Śląska oraz niezwykłego pasma Sudetów. Na Instagramie Małgorzata Szumska znana jest jako @travels_with_szumeg, a jej profil cieszy się ogromną popularnością.

Podczas spotkania będzie można nabyć książki autorki wraz z jej autografem. Wstęp i udział w wydarzeniu są bezpłatne.

Wszyscy zainteresowani otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu mogą zapisać się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzić Zagłębiowską Mediatekę w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).