„Stało się 24 lutego” – wydarzenie poświęcone drugiej rocznicy napaści na Ukrainę

06.02.2024 - 12:52, aktualizacja 06.02.2024 - 12:52
Redakcja: nk

W czwartek 22 lutego o godz. 9.45 na Wydziale Humanistycznym UŚ odbędzie się wydarzenie poświęcone drugiej rocznicy napaści na Ukrainę. Będzie to okazja do rozmowy o medialnym obrazie wojny i przyjrzenia mu się na różne sposoby. Wydarzenie ma na celu przypomnienie o tym, co dzieje się za naszą granicą, i po raz kolejny wyrażenie stanowczego sprzeciwu wobec wszelkich działań wojennych.

Więcej informacji na stronie Szkoły Języka i Kultury Polskiej.

Organizatorami wydarzenia są Szkoła Języka i Kultury Polskiej, kierunek Międzynarodowe Studia Polskie, platforma edukacyjna Polska Półka Filmowa. Partnerem wydarzenia jest NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Śląskiego. Współorganizatorem wydarzenia jest Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego oraz Wydział Humanistyczny UŚ. Wydarzenie objął patronatem JM Rektor UŚ prof. Ryszard Koziołek.

program wydarzenia