TERAZ KSIĄŻKA! – spotkanie z Katarzyną Nosowską, konkurs literacki i kreatywne warsztaty!

04.04.2024 - 09:14, aktualizacja 04.04.2024 - 09:14
Redakcja: nk

„TERAZ KSIĄŻKA!” to najnowszy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, w ramach którego będą w wyjątkowy sposób celebrowane obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w spotkaniu autorskim z wokalistką i pisarką Katarzyną Nosowską, przystąpić do konkursu literackiego „Na tropach Gangu Wypchanego Krokodyla” oraz sprawdzić swoje siły podczas warsztatów kreatywnego pisania.

Projekt „TERAZ KSIĄŻKA!” rozpoczął się już 22 marca oryginalnym konkursem literackim, który wymaga od jego uczestniczek i uczestników wykazania się niemałą wyobraźnią i zmierzenia się z szeregiem kreatywnych… ograniczeń. Konkursowy tekst powinien bowiem spełniać kilka niezbędnych warunków – miejsce akcji musi rozgrywać się w określonych sosnowieckich lokalizacjach: Egzotarium, Zagłębiowskiej Mediatece (lub innej filii bibliotecznej) oraz w Urzędzie Miejskim. W fabule musi pojawić się również Gang Wypchanego Krokodyla, a sprawę z ramienia Policji powinien prowadzić Komisarz Stateczny (szczegóły konkursu w Regulaminie). Na laureatki i laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Termin składania prac – poniedziałek 22 kwietnia.

We wtorek 23 kwietnia odbędą się WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „TRENING WYOBRAŹNI”, podczas których uczestnicy wykonają serię nietypowych ćwiczeń (nie tylko literackich), poznają przykłady publikacji dla młodych twórców, a także będą mogli stworzyć w przyjaznej atmosferze swój własny, autorski tekst. Warsztaty przeznaczone będą dla umówionych grup.

Finałem projektu będzie SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ NOSOWSKĄ, które odbędzie się w czwartek 25 kwietnia o godz. 17.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu). Spotkanie poprowadzi Klaudia Pluta. Wstęp na spotkanie możliwy będzie tylko z bezpłatną wejściówką. Po wejściówki (maksymalnie dwie na osobę) będzie się można zgłaszać do Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki (poziom I) od 8 kwietnia.

Dzięki współpracy ze Studencką Księgarnią Językową podczas spotkania będzie można zakupić książki autorki oraz zdobyć cenny autograf.

Projekt „TERAZ KSIĄŻKA!” to kolejna wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – Zarządu Oddziału w Katowicach oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Wszystkie osoby zainteresowane otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu mogą zapisać się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzić Zagłębiowską Mediatekę w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).

plakat informacyjny z graficznym przedstawieniem otwartej, kolorowej książki