Wieczór Poetycki 2024 Wydziału Humanistycznego | VI Edycja

24.01.2024 - 10:00, aktualizacja 24.01.2024 - 10:03
Redakcja: nk

Głównym celem wydarzenia jest stworzenie przestrzeni do prezentacji twórczości (wierszy) studentek i studentów przed publicznością, a także popularyzacja poezji, pobudzanie aktywności twórczej w dziedzinie poezji wśród społeczności studenckiej i integracja środowisk literackich.

Poprzednie edycje zakończyły się wielkim sukcesem i cieszyły się dużym zainteresowaniem, przyciągając nie tylko występujących, lecz również bardzo liczną widownię. Co więcej, niektórzy uczestnicy wydarzenia brali udział w konkursach poetyckich, a nawet wydawali własne tomiki poezji. Ich twórczość załączano do antologii młodych poetów (np. „Połów. Poetyckie Debiuty” Biura Literackiego) czy otrzymywali wyróżnienia JM Rektora za osiągnięcia artystyczne.

Tegoroczna edycja konkursu obejmuje tylko prace autorskie artystów.

Tegoroczna edycja odbędzie się 28 lutego o godz. 18:00 w galerii ArtNova 2 (drzwi obok Kluboczajowni Teoria, Dworcowa 13, 40-000 Katowice).

Aby wystąpić jako twórca lub recytator, należy zgłosić się poprzez formularz.

Regulamin wydarzenia