Wystawa „Oczami śląskich fotografów – IV edycja – MAGIA NATURY”

23.04.2024 - 12:31, aktualizacja 23.04.2024 - 12:31
Redakcja: nk

To kolejna już edycja wystawy fotograficznej prezentującej twórczość członkiń i członków Okręgu Śląskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Na wystawę składa się 65 wydruków 21 autorek i autorów prezentujących głównie polską przyrodę w różnym autorskim ujęciu. Na prezentowanych zdjęciach widać indywidualne podejścia autorek i autorów, ich wrażliwość oraz zainteresowanie poszczególnymi dziedzinami fotografii przyrodniczej.

Wernisaż wystawy odbędzie się 26 kwietnia o godz. 18.00 w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Podczas wernisażu Artur Jurkowski i Michał Piekarski zabiorą nas w filmową podróż do Doliny Górnej Wisły podczas pokazu filmu pt. Charakter Doliny Górnej Wisły. Wystawa potrwa do 29 maja.

Przywołane w tytule wystawy słowo MAGIA nawiązuje do niepowtarzalnych chwil spędzonych przy tworzeniu prezentowanych na wystawie fotografii i zjawisk, których dane było doświadczyć autorkom i autorom fotografii w otaczającym ich fascynującym świecie przyrody.

Autorzy prac:

Wąsiński Mirosław

Wojcieszak Janusz

Kondek Michał

Okręg Śląski ZPFP zrzesza osoby z terenu województwa śląskiego, amatorki i amatorów podzielających wspólną pasję, jaką jest fotografia przyrodnicza. Warto dodać, że członkinie i członków ZPFP obowiązuje podczas fotografowania kodeks etyczny, a poprzez swoje działania popularyzujące fotografię przyrodniczą Związek ma ambicje współudziału w tworzeniu kultury narodowej.

Podstawowe informacje dotyczące działalności stowarzyszenia oraz Okręgu Śląskiego można odnaleźć na stronie internetowej. Z kolei na fanpage'u ZPFP zamieszczane są bieżące informacje z życia Okręgu.

czarno-biały plakat informacyjny - zdjęcie jelenia na pustkowiu