XXI Konferencja Studenckich i Doktoranckich Kół Naukowych nt. „Nauka i sztuka młodych wobec wyzwań współczesnego świata”

06.05.2024 - 12:21, aktualizacja 06.05.2024 - 12:21
Redakcja: nk

Uniwersytet w Siedlcach zaprasza do udziału w XXI Konferencji Studenckich i Doktoranckich Kół Naukowych oraz pasjonatów nauki nt. „Nauka i sztuka młodych wobec wyzwań współczesnego świata”, która odbędzie się w formie hybrydowej (możliwość uczestnictwa stacjonarnie i zdalnie) 9 września br.

Celem wydarzenia jest zaprezentowanie zarówno dotychczasowego dorobku naukowego i artystycznego studenckich oraz doktoranckich kół naukowych, jaki i wskazanie perspektyw ich dalszego rozwoju. Podczas konferencji przewidziany jest wernisaż wystawy, dlatego do udziału zaproszeni są również artystki i artyści.

Wydarzenie skierowane jest do studentek i studentów, doktorantek i doktorantów oraz pasjonatek i pasjonatów nauki i sztuki pragnących nawiązać kontakt ze środowiskiem akademickim oraz wspomóc swoją wiedzą i doświadczeniem młode naukowczynie i młodych naukowców.

Konferencja prowadzona będzie w sześciu sekcjach tematycznych:

• nauk humanistycznych,
  • nauk społecznych,
  • nauk rolniczych,
  • nauk medycznych i nauk o zdrowiu,
  • nauk ścisłych i przyrodniczych,
  • sekcji sztuki.

W trakcie konferencji przewidziany jest konkurs na najlepszy artykuł naukowy zaprezentowany podczas obrad w sekcjach.

Zgłoszenia oraz artykuły przyjmowane są do 24 maja.

Więcej informacji na stronie Uniwersytetu w Siedlcach