Zagłębiowski Czwartek – „Moja Środula” – promocja książki Adama Szydłowskiego

08.02.2024 - 13:06, aktualizacja 08.02.2024 - 13:06
Redakcja: nk

Zagłębiowska Mediateka, Instytut Zagłębia Dąbrowskiego i Pałac Schoena – Muzeum w Sosnowcu zapraszają na kolejny Zagłębiowski Czwartek. Tym razem będzie on połączony z promocją książki Adama Szydłowskiego Moja Środula, którą będzie można zakupić na miejscu. Spotkanie odbędzie się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) w czwartek 22 lutego o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Adam Szydłowski (Fundacja Rutki Laskier) – wychowywany na sosnowieckiej Środuli – to regionalista, społecznik i pasjonat kultury żydowskiej, zagłębiowskiej publiczności znany jako twórca kultowej „Cafe Jerozolima”.

Wszyscy zainteresowani otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu mogą zapisać się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzić Zagłębiowską Mediatekę w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).

plakat informacyjny z okładką książki „Moja Środula”