Zagłębiowski Czwartek – prof. dr hab. Halina Rusek: „Dziewczyny pogranicza. Co Zagłębianki myślą o swoim regionie”

03.04.2024 - 13:23, aktualizacja 03.04.2024 - 13:23
Redakcja: nk

Zagłębiowska Mediateka, Instytut Zagłębia Dąbrowskiego i Pałac Schoena – Muzeum w Sosnowcu zapraszają serdecznie na kolejną odsłonę Zagłębiowskiego Czwartku. 11 kwietnia o godz. 17.00 w Pałacu Schoena (ul. Chemiczna 12) zostaną poruszone socjologiczne problemy… kobiecości, a przede wszystkim kwestie tożsamościowe mieszkanek Zagłębia Dąbrowskiego. Prelekcję wygłosi prof. dr hab. Halina Rusek z Uniwersytetu Śląskiego. Wstęp wolny.

Prof. dr hab. Halina Rusek – uczona o bogatym dorobku naukowym w naukach socjologicznych i antropologii kulturowej, badaczka problematyki pogranicza, autorka książek Kulturowe wzory życia polskich rodzin na Zaolziu i asymilacja, Religia i polskość na Zaolziu oraz Koleżanki z Birkenau. Esej o pamiętaniu. W 2021 roku została wyróżniona uniwersytecką Nagrodą Pro Scientia et Arte przyznaną w uznaniu wybitnych osiągnięć naukowych w dziedzinie nauk społecznych.

Wszystkie osoby zainteresowane otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu mogą zapisać się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzić Zagłębiowską Mediatekę w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).

plakat informacyjny