Zostań potencjalnym dawcą szpiku – akcja rejestracji na Uniwersytecie Śląskim

23.11.2023 - 10:22, aktualizacja 23.11.2023 - 10:22
Redakcja: nk

„HELPERS’ GENERATION” to projekt powiązany z prowadzoną przez Fundację DKMS inicjatywą rejestracji potencjalnych dawców szpiku na uczelniach wyższych. Jego celem jest zaangażowanie społeczności akademickiej w walkę z nowotworami krwi poprzez edukację oraz inicjowanie akcji rejestracji.

Akcja rejestracji odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim w dniach 4–9 grudnia. Planowane są stanowiska w kilku lokalizacjach:

• Wydział Prawa i Administracji,
  • Wydział Nauk Społecznych,
  • Wydział Humanistyczny,
  • Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych – Instytut Matematyki,
  • Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego,
  • CINiBA.

W ramach poprzednich inicjatyw skierowanych do studentek i studentów z całej Polski na uczelniach zarejestrowano ponad 156 tys. potencjalnych dawców, spośród których już ponad 1416 osób podarowało potrzebującym pacjentom szansę na życie.

Fundacja DKMS zarejestrowana została 28 listopada 2008 r. jako niezależna organizacja typu non-profit, a swoją działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 r. Do dzisiaj udało nam się zarejestrować i przebadać ponad 1,9 mln potencjalnych Dawców, a 11,5 tys. osób oddało już swoje komórki macierzyste, ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej.

Szczegóły akcji w wydarzeniu na Facebooku.