Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Doradztwo i coaching

Jeśli zastanawiasz się nad swoją przyszłością po studiach, poszukujesz dobrej praktyki lub pracy, nie jesteś pewien, jaką drogą zawodową chcesz pójść, lub nie wiesz, jak osiągnąć swój cel, spotkanie z doradcą ds. kariery lub coachem ds. kariery jest dla Ciebie.

Doradztwo w zakresie kariery zawodowej

Czym jest doradztwo w zakresie kariery?

To spotkanie lub cykl spotkań, w trakcie których otrzymasz informacje oraz wskazówki i porady dotyczące sytuacji na rynku pracy, perspektyw po ukończeniu Twojego kierunku, możliwości podjęcia zatrudnienia w czasie studiów bądź odbycia praktyk i staży.

Co zyskujesz?

Dzięki wiadomościom pozyskanym w czasie spotkania doradczego będziesz mógł poszerzyć swoją wiedzę o tym, czego możesz oczekiwać, wchodząc na rynek pracy, oraz jak pokierować swoją karierą. Pamiętaj, że wsparcie udzielane przez doradcę ma pozwolić Ci na zdobycie większych kompetencji, natomiast wszelkie decyzje należą do Ciebie!

Czego możesz się spodziewać?

Konsultacja CV: Chcesz dowiedzieć się, jak poprawnie napisać CV? Umów się na spotkanie doradcze i poznaj tajemnice dobrze skonstruowanego życiorysu zawodowego – najlepiej będzie, gdy przyniesiesz ze sobą dokument, nad którego poprawą chcesz popracować!

Diagnoza predyspozycji zawodowych i kompetencji: Jeśli chcesz określić, w jakich obszarach wykazujesz potencjał oraz na jakim poziomie przejawiasz kompetencje wymagane w określonym zawodzie, wykonaj oferowane w naszym biurze testy on-line i omów ich wyniki wraz z doradcą.

Indywidualny plan działania: Każdy proces doradczy różni się od siebie. Nasi doradcy, uwzględniając  zgłaszane przez Ciebie potrzeby, opracują z Tobą plan działania – po określeniu celu wybierzemy najlepszą ścieżkę działania, by pomóc Ci w realizacji założeń!

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej: Czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna i nie wiesz, jak sobie na niej poradzić? Wspólnie z naszym doradcą omów najczęściej zadawane przez rekruterów pytania oraz poznaj techniki pozwalające na redukcję stresu oraz skuteczną autoprezentację.

Próbna rozmowa kwalifikacyjna: W naszym Biurze Karier możesz także odbyć próbną rozmowę kwalifikacyjną, podczas której nasz doradca wcieli się w rolę rekrutera z firmy, w której stanowisko Cię interesuje. Po zainscenizowanej rozmowie otrzymasz kompleksową informację zwrotną dotyczącą tego, jak wypadłeś.

Dla kogo?

Na sesje doradztwa zawodowego zapraszamy studentki i studentów oraz absolwentki i absolwentów.

Coaching w zakresie kariery

Czym jest coaching w zakresie kariery?

Coaching to proces – kilka spotkań – którego celem jest przygotowanie cię do zmiany w twoim życiu edukacyjnym i zawodowym, wsparcie w podjęciu decyzji zawodowych, rozwój kompetencji, jaką jest samoświadomość i umiejętność świadomego kierowania swoim życiem.

Co zyskujesz?

  • wiedzę o sobie – o tym jakie są Twoje mocne i słabe strony, jak reagujesz w określonych sytuacjach, co cię wspiera w Twoich planach, a co podcina Ci skrzydła;
  • możliwość zmiany – tego co Ci nie służy, co Ci przeszkadza i utrudnia rozwój;
  • umiejętność samodzielnego stosowania w swoim życiu narzędzi coachingowych.

Czego nie otrzymasz?

Coaching to proces, w którym to Ty jesteś ekspertem, nie otrzymasz więc od coacha porady, z pewnością też nie zostaniesz w żaden sposób oceniony, coach nie będzie Ci też narzucał swojego zdania. To Ty podejmujesz decyzje w tym procesie.

Dla kogo?

Na sesje coachingowe zapraszamy studentki i studentów oraz absolwentki i absolwentów.

Nasze doradczynie

mgr Ewelina Skubała

doradczyni zawodowa, coach

(Wydział Humanistyczny, Wydział Nauk Przyrodniczych, Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji, Wydział Teologiczny)
kontakt: ewelina.skubala@us.edu.pl
ul.
Bankowa 12, parter, Studencka Strefa Aktywności,
Biuro Karier, pok. 0.4
img

mgr Małgorzata Chatys

doradczyni zawodowa, coach

(Wydział Prawa i Administracji, Wydział Nauk Społecznych, Wydział Nauk Ścisłych i
Technicznych, Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego)
kontakt: malgorzata.chatys@us.edu.pl
ul. Bankowa 12, parter, Studencka Strefa Aktywności, Biuro Karier, pok. 0.2
img

return to top