Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Szkolenia

Szkolenia

Z naszych rozmów z pracodawcami wynika, że równie istotne jak wiedza zdobywana podczas studiów są dla nich kompetencje miękkie. Możesz je rozwijać, uczestnicząc w warsztatach i szkoleniach organizowanych przez Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego.

 

Tematy i jakość

Przykładamy dużą wagę do tego, aby proponowane przez nas szkolenia odpowiadały na rzeczywiste potrzeby firm i instytucji oraz Wasze – studentów. Dzięki temu pozostają one w ścisłym związku z aktualnymi trendami na rynku. Skupiamy się na dwóch rodzajach szkoleń:

  • rozwijające Wasze umiejętności związane z poszukiwaniem pracy (np. określaniem swoich mocnych stron), planowaniem, stawianiem sobie celów, podejmowaniem decyzji;
  • rozwijające kompetencje społeczne niezbędne w pracy, jak np. komunikacja międzyludzka, współpraca w zespole, kreatywne rozwiązywanie problemów, radzenie sobie ze stresem czy wystąpienia publiczne.

Równie duży nacisk kładziemy na wysoką jakość organizowanych przez nas szkoleń, dlatego po każdym z nich prosimy Cię o wypełnienie ankiety ewaluacyjnej lub o opowiedzenie nam o tym, jak Ci się podobało szkolenie, w którym wziąłeś udział.

 

Kiedy i gdzie?

W okresie zajęć dydaktycznych, w semestrze zimowym i letnim, organizujemy szkolenia w naszej siedzibie oraz na terenie poszczególnych wydziałów. Z kolei w lipcu, sierpniu i wrześniu zapraszamy do udziału w szkoleniach organizowanych w naszej siedzibie. W ramach letniej Akademii Rozwoju Kariery co tydzień proponujemy inny temat. Oprócz szkoleń stacjonarnych proponujemy też udział w szkoleniach on-line.

 

Warunki i zapisy

Szkolenia są skierowane do studentów i absolwentów Uniwersytetu Śląskiego. Udział jest bezpłatny. Informacje o najbliższych szkoleniach, a także link do zapisów on-line znajdziesz w aktualnościach na stronie internetowej Biura Karier oraz na profilu Biura na Facebooku. Dzień przed szkoleniem nasz zespół skontaktuje się telefonicznie, abyś potwierdził swoją obecność, lub jeśli jesteś na liście rezerwowej – aby poinformować o możliwości udziału.

 

Specjalnie dla Ciebie

Możemy bezpłatnie zorganizować warsztat specjalnie dla Ciebie i Twoich kolegów z grupy, z roku lub organizacji studenckiej. Skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: bk@us.edu.pl.

return to top