„Biegnę po zdrowie” – bieg w ramach Tygodnia Wirusów EMNK 2024

26.03.2024 - 12:30, aktualizacja 12.04.2024 - 14:18
Redakcja: nk

W sobotę 13 kwietnia o godz. 13.00 w Parku Śląskim odbędzie się bieg na dystansie 7 km, organizowany w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Celem inicjatywy jest m.in. promowanie aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania oraz szeroko rozumianej profilaktyki. Hasło przewodnie wydarzenia brzmi: „Biegnę po zdrowie!”.

Bieg „Biegnę po zdrowie”, w myśl 7 zasad jak żyć, by nie dać się wirusom! Każdy biegnie „ile chce” na wybranym przez siebie dystansie od 1 do 7 km. Pojedyncze okrążenie trasy to 3,5 km. Zapraszamy serdecznie! Obowiązuje formularz rejestracyjny! Organizatorami wydarzenia są: Konsorcjum Akademickie Katowice Miasto Nauki, Miasto Katowice, Województwo Śląskie, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Katedra i Zakład Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Fundacja „Oko w Oko z Rakiem”.

REGULAMIN Biegu Park Śląski

różowy plakat informacyjny ze zdjęciem przedstawiającym mapę miasta z trasą biegu