IV edycja programu „Legia Akademicka”

20.01.2021 - 09:40, aktualizacja 12.02.2021 - 15:25
Redakcja: MP3

Rusza kolejna edycja programu „Legia Akademicka”. Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej program, który dotychczas kształcił w module podstawowym i podoficerskim, rozszerzono o szkolenie przyszłych oficerów. „Legia Akademicka” to przedsięwzięcie skierowane do studentek i studentów, chcących odbyć szkolenie wojskowe i uzyskać stopień wojskowy z myślą o przyszłej służbie zawodowej. Program składa się z dwóch części, jedną z nich jest szkolenie teoretyczne realizowane w trakcie studiów. Są to zajęcia prowadzone przez wykładowców uczelni lub instruktorów z jednostek wojskowych, w formie wykładów i pokazów, jak również kilkanaście kursów samokształcenia studentów zamieszczonych na platformie e-learningowej. Druga część to szkolenie praktyczne, przeprowadzane na terenie jednostek wojskowych w trakcie wakacji. W poprzednich edycjach blisko 10 tys. studentów z 74 uczelni ukończyło część teoretyczną. Ponad 7 tys. z nich z sukcesem zakończyło część praktyczną, zostając żołnierzami rezerwy.

Szczegółowych informacji udziela Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach, tel. 261 124 237.